Szukaj
Twoje konto
Rejestracja  |  Logowanie
Newsletter ?Zapisz się do Newslettera, aby otrzymywać od nas informacje o nowych produktach i promocjach na Twój adres e-mail
  
zapisz mnie!
Sklep internetowy (centrala)
(32) 301 20 70
od 8:30 do 16:00
608 673 272
od 8:30 do 16:00

Torian.pl - GaduGadu 682225

GLS_logo
opinie opineo.pl ceneo.pl
okazje.info
allegro.pl

Słucham swoich Klientów

Dobre produkty - sklep Torian

Opinie o torian.pl na Nokaut.pl zrobzakupy.pl Opinie o P.H.U Mist s.c T.Toczyński W.Golec A.Gryguś Rzetelna Firma

Zakupy na raty
w sklepie fotograficznym Torian
E-raty Żagiel
Strona Główna »Regulamin

I. Informacje ogólne

 1. Właścicielem serwisu internetowego www.torian.pl jest Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „Mist” s.c., 44-100 Gliwice  ul. Zwycięstwa  52a, NIP 631-021-50-11.
 1. Adres do korespondencji: Sklep internetowy Torian, ul. Dolnej Wsi 27, 44-100 Gliwice.
 1. Dane bankowe:
  Pekao : 56 1240 1343 1111 0010 3665 5981
  mBank: 33 1140 2004 0000 3202 5779 1430
 2. WBK - : 85 1090 1766 0000 0000 7503 0555
 1. Dane Klientów sklepu będą wykorzystywane tylko do realizacji złożonych zamówień i prowadzenia statystyk sprzedaży. Nie będą one udostępniane żadnym osobom trzecim. Będą przechowywane w sposób uniemożliwiający dostęp osobom niepowołanym zgodnie z normami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).
 1. „Mist” s.c. zastrzega sobie prawo do wycofania ze sprzedaży niektórych produktów znajdujących się na stronach sklepu.
 1. „Mist” s.c. wystawia paragony lub faktury VAT na wszystkie sprzedawane towary.
 1. Stroną dokonującą zakupów w sklepie fotograficznym Torian.pl może być wyłącznie pełnoletnia osoba fizyczna lub firma.

II. Towary

 1. Wszystkie oferowane w naszym sklepie produkty są produktami nowymi, nieużywanymi, wolnymi od wad fizycznych i prawnych, legalnie wprowadzone na rynek polski. Objęte są gwarancją producenta lub polskiego autoryzowanego dystrybutora. Nie prowadzimy sprzedaży sprzętu naprawianego, demonstracyjnego lub z wyprzedaży.
 1. Oferowane przez nas produkty pochodzą od renomowanych producentów, a podane specyfikacje produktów z materiałów przez nich publikowanych i są one zgodne z danymi producentów. Podawane w imieniu producenta parametry techniczne produktu oraz czas realizacji zamówienia nie są elementem oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy skontaktować się z naszym handlowcem.
 1. Niektóre z oferowanych produktów mogą być w danej chwili niedostępne, o czym zostaną Państwo poinformowani przez pracownika sklepu w trakcie realizacji zamówienia.

III. Ceny

 1. Wszystkie podane ceny wyrażone są w złotych polskich w kwotach brutto zawierających podatek VAT.
 1. Podane ceny mogą ulec zmianie w szczególności wskutek zmian kursów walut lub zmian cen producenta, o czym Klient zostanie niezwłocznie poinformowany potwierdzeniem przyjęcia zamówienia do realizacji. Klient może zrezygnować z zamówienia w przypadku zmiany ceny bez żadnych konsekwencji.
 1. Ceny prezentowane w porównywarkach cenowych są aktualizowane zwykle raz dziennie w godzinach nocnych, stąd też moga występować różnice pomiędzy ceną prezentowaną w porównywarkach i ceną w sklepie. Zawsze aktualną i obowiązującą ceną jest cena podana na stronach naszego sklepu.

IV. Zamówienia

 1. Wypełniając i przesyłając nam wypełniony formularz rejestracyjny klient potwierdza zawarte w nim dane jako prawdziwe. Warunkiem realizacji składanych zamówień jest prawidłowe wypełnienie formularza i podanie wszystkich objętych nim informacji.
 1. Zamówienia można składać korzystając z formularza na stronie sklepu www.torian.pl, za pomocą poczty elektronicznej lub telefonicznie.
 1. Zamówienie potwierdzane jest pocztą elektroniczną w ciągu 48 godzin roboczych. Potwierdzenie zamówienia zawiera informację na temat warunków dostawy, terminu i potwierdzenie ceny.
 1. W przypadku braku możliwości potwierdzenia zamówienia i/lub nawiązania kontaktu z Klientem z przyczyn leżących po stronie Klienta (np. dane klienta są niepełne lub nieprawidłowe) zostanie ono uznane za niezłożone po upływie trzech dni roboczych. W przypadkach skrajnych, tj. wprowadzeniu całkowicie niepoprawnych danych (np. złożenie zamówienia na postać z fikcji literackiej lub filmowej) lub nierealnym zamówieniu zamówienie może być natychmiast anulowane przez pracowników sklepu.
 1. Złożenie zamówienia przez Nabywcę jest równoznaczne z upoważnieniem firmy Mist s.c. do wystawienia faktury VAT bez konieczności uzyskania jego podpisu.
 1. W przypadku zamówień niektórych towarów sprowadzanych na indywidualne zamówienie, nietypowych lub mało popularnych zamówienie może być zrealizowane po wpłacie ustalonej między stronami zaliczki.
 1. Realizujemy zamówienia wyłącznie na terenie Polski.

V. Czas realizacji zamówienia

 1. Termin realizacji zamówienia (wysyłki towaru) zazwyczaj wynosi do 3 dni roboczych. Wyjątek mogą stanowić zamówienia na produkty aktualnie niedostępne lub nietypowe. W takim przypadku termin realizacji zamówienia może się wydłużyć, Klient zostanie o tym niezwłocznie poinformowany.
 1. O każdorazowej zmianie terminu realizlizacji zamówienia. Klient będzie informowany telefonicznie i/lub mailowo. W przypadku braku zgody na wydłużenie terminu realizacji Klientowi przysługuje prawo do rezygnacji z zamówienia.
 1. W przypadku zamówienia składającego się z kilku różnych produktów, Mist s.c. zastrzega sobie prawo do oddzielnego wysyłania produktów. Klient w takim przypadku płaci za przesyłkę tylko jednorazowo, każda kolejna wysyłka jest na koszt sprzedawcy.
 1. Realizacja zamówienia rozpoczyna się od momentu potwierdzenie zamówienia przez Klienta.
 1. Na czas otrzymania przesyłki składa się okres realizacji zamówienia i czas dostawy (czas dostarczenia paczki przez Pocztę Polską to 1-5 dni roboczych, przez firmę kurierską jest to zwykle 1 dzień roboczy). Czas otrzymania paczki = czas realizacji zamówienia + czas dostawy.

VI. Płatność

 1. Gotówką za pobraniem przy odbiorze towaru, dla zamówień nie przekraczających 5 000 zł.
 2. Przelewem na jedno z kont firmy Mist s.c.
  Pekao - numer rachunku: 56 1240 1343 1111 0010 3665 5981
  mBank - numer rachunku: 33 1140 2004 0000 3202 5779 1430.
 3. WBK - - numer rachunku : 85 1090 1766 0000 0000 7503 0555
 4. Gotówką przy odbiorze osobiście w sklepie w Gliwicach.

VII. Transport

 1. Zakupione towary przesyłamy za pomocą firmy kurierskiej GLS.
 1. Wysyłane przesyłki są ubezpieczone do pełnej ich wartości.
 1. Koszt transportu jest prezentowany na stronie sklepu przed potwierdzeniem przyjęcia zamówienia do realizacji.

  Forma płatności - Za pobraniem:
  Przesyłka kurierska (do 2 dni) o wartości do 2500 zł - 25,00 zł
  Przesyłka kurierska (do 2 dni) o wartości do 5000 zł - 35,00 zł

  Forma płatności - Częściowo za pobraniem1
  Przesyłka kurierska (do 2 dni) o wartości powyżej 5000 zł - 35,00 zł

  Forma płatności - Przedpłata na konto:
  Odbiór osobisty  - 0,00 zł
  Przesyłka kurierska (do 2 dni) - 20,00 zł
  Przesyłka kurierska (do 2 dni) powyżej 5000 zł - 30,00 zł

  Forma płatności Gotówka:
  Odbiór osobisty  - 0,00 zł

  1 Przy zamówieniach o wartości przekraczającej 5000 zł z uwagi na fakt, że kurier może przyjąć w pobraniu maksymalnie 5000 zł wymagana jest przedpłata w wysokości wartość zamawianego towaru + cena wysyłki – 5000 zł
 1. W przypadku zamówień składanych telefonicznie informacje o kosztach transportu są każdorazowo przekazywane klientowi przed przyjęciem zamówienia.
 1. Koszty transportu są automatycznie doliczane do wartości zamówienia Klienta.

VIII. Wydanie i odbiór towaru

 1. Wydanie towaru Klientowi następuje z chwilą powierzenia go przewoźnikowi trudniącemu się przewozem rzeczy tego rodzaju (art. 544 § 1 kodeksu cywilnego).
 1. Klient odbierając towar zobowiązany jest do sprawdzenia stanu opakowania przesyłki, w tym w szczególności braku jego naruszeń, ciągłości taśmy świadczącej o nienaruszeniu paczki, braku deformacji wskazujących na uszkodzenie przesyłki w czasie transportu.
 1. W przypadku stwierdzenia naruszenia lub uszkodzenia przesyłki Klient zobowiązany jest do odnotowania wszystkich uszkodzeń na dokumencie dostawy i zapewnienia sporządzenia przez pracownika firmy kurierskiej protokołu reklamacyjnego (protokół szkody). W takim przypadku Klient jest zobowiązany do odmowy odbioru przesyłki.
 1. Przy odbiorze towaru dostarczonego w paczce nie uszkodzonej Klient ma możliwość sprawdzenia zawartości paczki w obecności doręczyciela, a w przypadku stwierdzenia niezgodności asortymentowych lub ilościowych z fakturą albo uszkodzeń mechanicznych mogących powstać podczas przewozu Klient powinien zgłosić je niezwłocznie przewoźnikowi .
 1. Wszystkie stwierdzone niezgodności asortymentowe i/lub braki ilościowe albo uszkodzenia mechaniczne Klient jest zobowiązany niezwłocznie zgłosić sprzedawcy telefonicznie lub pocztą elektroniczną, w miarę możliwości dołączając do zgłoszenia protokół reklamacyjny.

IX. Odstąpienie od umowy przez konsumenta i zwrot zakupionych produktów

 1. Na podstawie art. 7 ust. 1 w zw. z art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz. U. Nr 22, poz. 271 z późn. zm.) konsument, to jest osoba fizyczna, która nabywa rzecz ruchomą w celu nie związanym z działalnością zawodową lub gospodarczą, może odstąpić bez podania przyczyny od zawartej z nami umowy w terminie 10 dni licząc od dnia otrzymania towaru.
 1. Odstąpienie przez konsumenta od umowy na tej podstawie wymaga złożenia przez Klienta stosownego oświadczenia w formie pisemnej.Klient może złożyć oświadczenie według wzoru zamieszczonego poniżej i przesła pocztą na adres:

  Mist s.c.
  sklep internetowy Torian.pl
  ul. Dolnej Wsi 27
  44-100 Gliwice


  Wzór oświadczenia:

  …………………….. dnia …. …….. ……. r.

  …………………….
  (imię i nazwisko)

  ……………………
  (adres)

  Mist s.c.
  sklep internetowy Torian.pl
  ul. Dolnej Wsi 27
  44-100 Gliwice

  Oświadczenie

  Na podstawie art. 7 ust. 1 w zw. z art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz. U. Nr 22, poz. 271 z późn. zm.) odstępuję od umowy sprzedaży, zawartej zamówieniem złożonym dnia …. …….. ……. r., towaru otrzymanego w dniu …. ……….. ……… r.

  Kwotę do zwrotu proszę przekazać przelewem bankowym na rachunek prowadzony w banku .............. o numerze ..................................................... .

  …………..
  (podpis)
 1. Do oświadczenia tego prosimy dołączyć towar wraz z dokumentem zakupu (paragon/ faktura), co przyspieszy termin zwrotu zapłaconej nam ceny. W przypadku zwrotu towaru przy składanym oświadczeniu o odstąpieniu od umowy zapłaconą nam cenę zwrócimy w terminie nie przekraczającym 14 (słownie: czternastu) dni licząc od dnia otrzymania oświadczenia wraz z towarem.
 1. W przypadku nie dołączenia towaru do oświadczenia o odstąpieniu od umowy towar powinien być nam zwrócony w terminie 14 (słownie: czternastu) dni licząc od dnia wysłania na nasz adres oświadczenia o odstąpieniu od umowy. W przypadku takim z mocy normy art. 488 § 2 k.c. zapłaconą nam cenę zwrócimy w terminie nie przekraczającym 14 (słownie: czternastu) dni licząc od dnia otrzymania zwrotu towaru.
 1. Zwrot towaru odbywa się wyłącznie na koszt zwracającego.
 1. Zwracany towar prosimy zapakować w opakowanie gwarantujące bezpieczną przesyłkę.

X. Reklamacje

 1. W przypadku towarów objętych gwarancją Producenta Klient może według własnego wyboru:
 • wykonać uprawnienia wynikające z gwarancji wobec Producenta,
 • wykonać uprawnienia z tytułu niezgodności towaru z umową wobec Mist s.c. na mocy ustawy o sprzedaży konsumenckiej
 1. Zgłaszając reklamację Klient winien jej treścią wskazać, które uprawnienia wykonuje.

XI. Ochrona danych osobowych

 1. Sprzedawca zobowiązuje się do ochrony danych osobowych zgodnie z ustawą "O ochronie danych osobowych". Zgodnie z tą ustawą Zamawiający w sklepie Sprzedawcy mają prawo do wglądu w swoje dane, do ich poprawiania oraz wniesienia żądania o zaprzestaniu ich wykorzystywania.

XII. Polityka Cookies

Torian.pl dokonuje wszelkich starań, aby korzystanie z naszego sklepu internetowego było dla Państwa bezpieczne, komfortowe oraz dostarczało wszelkich niezbędnych informacji. Jednym ze sposobów realizacji tych zadań jest wykorzystywanie plików cookie. Pliki takie umieszczane są na Państwa komputerze. Ma to na celu zebranie informacji dotyczących Państwa wizyt w naszym sklepie internetowym. Dane te są niezbędne, aby torian.pl działał prawidłowo. Nasz serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookie.

Czym są pliki cookie?
Jest to niewielka informacja tekstowa zapisywana przez serwer na komputerze użytkownika w pliku cookie, którą serwer może odczytać przy ponownym połączeniu się z tego komputera. Pliki Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.

Do czego używamy plików cookie?
 1. Dostosowanie zawartości strony internetowej Serwisu do indywidualnych preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze strony internetowej;
 1. Tworzenie statystyk, które pokazują, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze strony internetowej, dzięki czemu możemy doskonalić jej strukturę oraz zawartość;
 1. Identyfikacja użytkowników jako zalogowanych na stronie torian.pl, dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła;
 1. Zapamiętywanie towarów i usług zamówionych na stronie realizacji zakupu;
 1. Zagwarantowanie połączenia z odpowiednim serwisem na stronie internetowej, podczas wprowadzania jakichkolwiek modyfikacji w działaniu tej strony.

Rodzaje plików Cookie
W ramach Serwisu stosowane są dwa rodzaje plików cookies: „sesyjne” (session cookies) oraz „stałe” (persistent cookies). Cookies „sesyjne” są plikami tymczasowymi, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika do czasu wylogowania, opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej). „Stałe” pliki cookies przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika przez czas określony w parametrach plików cookies lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika.

Jak ograniczyć lub usunąć pliki cookie z komputera?
 1. Możesz ograniczyć lub usunąć pliki cookie zmieniając ustawienia swojej przeglądarki internetowej. Skorzystaj z pomocy w Twojej przeglądarce, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Pamiętaj, że jeżeli usuniesz i zablokujesz pliki cookie z naszej strony internetowej, część strony może nie działać poprawnie.
 1. W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookie w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookie. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu Użytkownika Serwisu. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookie dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej).
 1. Pliki cookie zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu wykorzystywane mogą być również przez współpracujących z operatorem Serwisu reklamodawców oraz partnerów.

XIII. Postanowienia Końcowe

 1. Niniejszy regulamin jest częścią treści zawieranej przez sklep oraz zamawiającego klienta umowy kupna - sprzedaży. Treść regulaminu jest dla stron obowiązująca zgodnie z jego brzmieniem z momentu złożenia przez klienta zamówienia.
 1. Wszystkie wymienione produkty i nazwy są używane wyłącznie w celach identyfikacyjnych i reklamowych i są zastrzeżonymi znakami towarowymi odpowiednich właścicieli.
 1. We wszystkich przypadkach nie unormowanych w powyższym regulaminie mają zastosowanie przepisy powszechnie obowiązującego prawa w szczególności przepisy:
 • Kodeksu Cywilnego,
 • ustawy z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz. U. Nr 22, poz. 271 z późn. zm.),
 • ustawy z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego (Dz. U. Nr 141, poz. 1176 z późn. zm.)
 1. W przypadku wszelkich pytań prosimy o kontakt z naszymi handlowacami.
 1. Zgodnie z ustawą z dnia 29 lipca 2005 roku o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym (Dz. U. nr 180, poz. 1495), klient kupujący sprzęt elektryczny lub elektroniczny, ma prawo zwrócić stary (zużyty) sprzęt tego samego rodzaju do sklepu, w którym kupił nowy produkt. Klienci chcący skorzystać z tej możliwości, proszeni są o odsyłanie zużytego sprzętu pod adres korespondencyjny sklepu. Koszt przesyłki ponosi klient.