Lodówka do 1500 zł

Zakup dobrej lodówki można zaliczyć do jednej z poważniejszych decyzji w zakresie urządzania domu. Kiedy środki finansowe przeznaczone na zakup urządzenia są ograniczone – trzeba w szczególny sposób zwrócić uwagę na parametry i cechy lodówki, której planuje się zakup. Najlepszym rozwiązaniem jest szczegółowa weryfikacja podstawowych funkcji lodówki i wybór takiej, która oferuje najwięcej dodatkowych opcji w określonym przedziale cenowym. Jednym z najbardziej popularnych przedziałów cenowych, które zakłada sobie większość urządzających się osób, to zakup lodówki do 1500 złotych. Na szczęście, technologia cały czas dynamicznie się rozwija i ta kwota w zupełności wystarczy na dobrej jakości lodówkę o wysokiej energooszczędności. Warto pamiętać, że nowoczesny wygląd nie zawsze definiuje najlepszej jakości urządzenia. Chociaż design jest bardzo ważny – specyfikacja i pojemność lodówki do 1500 zł jest równie istotna. Czasem można pogodzić obie kwestie i za 1500 złotych kupić ładną lodówkę o nowoczesnej formie z dobrej jakości mechanizmem i dużą pojemnością.

Lodówka do 1500 zł – co trzeba wiedzieć przed zakupem?

Najczęściej używanym i cenionym urządzeniem w każdym domu jest lodówka. Funkcjonowanie bez niej jest prawie niemożliwe, a ponieważ będzie używana przez wiele lat, wyzwaniem jest znalezienie lodówki do 1500 złotych, która będzie odpowiadać zmieniającemu się stylowi życia. Niezależnie od tego, czy dokonuje się zakupu swojej pierwszej lodówki do 1500 złotych, czy też zmienia się swoje stare urządzenie na nowszy model, warto poznać kilka istotnych informacji, które mogą pomóc przy wyborze najlepszej lodówki do 1500 zł.

Przestrzeń kuchenna

Pierwszą ważną sprawą jest zmierzenie przestrzeni w kuchni, która ma być zagospodarowana nową lodówką. Wymiary, jakie należy spisać to szerokość, głębokość i wysokość miejsca, w którym zostanie umieszczona. Zawsze należy zostawić co najmniej 25 mm wolnej przestrzeni po bokach i z tyłu lodówki, aby umożliwić odpływ ciepła wytwarzanego przez obudowę lodówki podczas chłodzenia.

Zawiasy i drzwi dwustronne

Należy również wziąć pod uwagę, w jaki sposób drzwi lodówki będą otwierane, ponieważ szafki i ściany mogą czasami uniemożliwić ich prawidłowe otwarcie. Większość lodówek ma naprzemiennie otwierane drzwi – warto jednak dokładnie zweryfikować taką możliwość przed zakupem. Niektóre modele lodówek wymagają specjalnego zestawu zawiasowo-zwrotnego. Dwustronne drzwi są szczególnie przydatne w kuchniach o ograniczonej przestrzeni – dzięki temu, każdy indywidualnie może dopasować najlepszą lodówkę do swoich możliwości przestrzennych.

Rozmiar lodówki

Nie da się ukryć, że nowoczesne budownictwo i nierzadko – niewielkie aneksy kuchenne ograniczają rozmiar lodówki. Na szczęście w wybranym przedziale cenowym – lodówki do 1500 złotych są zazwyczaj zbliżone wielkością i są jednoskrzydłowe. Rozmiary zewnętrzne lodówki a jej pojemność to dwie różne kwestie. Czasami lodówka do 1500 złotych o tych samych wymiarach ma zupełnie różne pojemności. Im większa pojemność lodówki (mierzona w litrach), tym więcej produktów może przechowywać – warto maksymalizować wydajność.

Indywidualne potrzeby

Prawdopodobnie nie ma dwóch osób z takimi samymi oczekiwaniami odnośnie do funkcjonalności swojej lodówki. Niektórzy cenią sobie dużą przestrzeń zamrażalnika, inni wolą większą przestrzeń chłodzącą. Są też osoby, które jako priorytet stawiają nowoczesne technologie i wysoką efektywność energetyczną. Osobiste preferencje mogą z kolei nieco zawęzić wybór dobrej lodówki do 1500 złotych.

Wielkość gospodarstwa domowego

Im większa liczba osób w rodzinie, tym większa powinna być pojemność wymaganej lodówki. Jeżeli w domu mieszkają małe dzieci – trzeba jeszcze bardziej skupić się na jej pojemności. Przedział cenowy, w jakim znajduje się lodówka do 1500 złotych, pozwala już na zakup dobrej jakości urządzenia o sporej pojemności. Zawsze lepiej zdecydować się na większą lodówkę. Jeśli nie jest to możliwe — lodówka do 1500 złotych z wysuwanymi i wyjmowanymi półkami może być lepszym rozwiązaniem. Dzięki takiej mobilności półek wewnętrznych można sprytnie sprawić, że lodówka stanie się nieco pojemniejsza. Dla 1-3 osób w zupełności wystarczająca będzie dobra lodówka do 1500 złotych o pojemności około 200-380 litrów. Liczniejsze rodziny mogą wziąć pod uwagę nieco większe modele z wnętrzem mieszczącym 400 – 500 litrów.

Najlepsza lodówka do 1500 złotych – specyfikacja

Jaką lodówkę do 1500 złotych wybrać? Odpowiadając sobie na to pytanie, warto zapoznać się z najważniejszymi kwestiami, które mogą przyświadczać przy wyborze właściwego modelu. Ten budżet pozwala zazwyczaj na zakup lodówki z większością nowoczesnych udogodnień i funkcji.

  • Ustawienie zamrażalnika — Najczęściej kupowane lodówki do 1500 złotych mają zamrażalki umieszczone na dole. Taki układ zapewnia znacznie lepszy dostęp do często używanych produktów w sekcji chłodzącej i eliminuje zbędne schylanie się po produkty. Przy wyborze dobrze jest zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonane półki.
  • Wnętrze — Najlepsza lodówka do 1500 złotych będzie wyposażona w wysokiej jakości, odporne na zniszczenia półki ze szkła hartowanego. Półki powinny być zdejmowane i łatwe do czyszczenia. Nowoczesne lodówki w tym przedziale cenowym mają wnętrze pokryte specjalną powłoką antybakteryjną, która uniemożliwia rozwój niebezpiecznych bakterii we wnętrzu lodówki.
  • Kontrola temperatury — Osobne ustawienia temperatury dla komór lodówki i zamrażarki zapewniają dodatkową kontrolę nad przechowywaną żywnością. Niektóre modele mają inteligentne czujniki temperatury, które automatycznie dostosowują ustawienia.
  • Energooszczędność jest również istotna – jeśli głównym priorytetem wyboru ma być oszczędność energii, warto szukać dobrej lodówki do 1500 złotych o jak najlepszej klasie energetycznej. W tym przedziale cenowym można już kupić sprzęt z oznaczeniem A ++ lub nawet A+++. Dobrze jest również porównać roczne zużycie energetyczne modeli, które bierze się pod uwagę. Ilość kilowatogodzin (KWh) podana przez producenta to prawdziwy wskaźnik wydajności lodówki. Im niższe zużycie KWh, tym tańsza będzie w eksploatacji. Lodówka jest jedynym sprzętem w domu, który jest włączony niemal cały czas – pobór energii jest więc dość istotny.
  • Hałas — Większość lodówek, niezależnie od ich ceny, podczas pracy wytwarza dźwięki o średniej wysokości 42 decybeli. Poziom ten jest zbliżony do cichej rozmowy dwóch osób. Jeśli lodówka umieszczona jest w kuchni – dźwięki jakie wydaje,  nie stanowią zwykle problemu. Im mniejsza liczba decybeli podanych przez producenta lodówki – tym lepiej dla otoczenia.
  • Oświetlenie — Dobrze oświetlona lodówka ułatwi znajdowanie przedmiotów w ciemności. Oświetlenie LED jest bardziej energooszczędne i emituje mniej ciepła niż tradycyjne oświetlenie, co oznacza mniejsze ryzyko wahań temperatury, które wpływa na jakość żywności. Dobra lodówka do 1500 złotych powinna mieć oświetlenie LED – w tych czasach to żadna nowość, ponieważ technologia LED staje się normą.
  • Higiena — Najlepsze lodówki do 1500 złotych z filtrami z węgla aktywnego usuwają nieprzyjemne zapachy z powietrza i pomagają zachować świeżość i higienę. Niektóre z nich, mogą być dodatkowo wyposażone w powłokę antybakteryjną, która zapobiega rozwojowi pleśni i szkodliwych bakterii, co zwiększa czystość i higienę wnętrza lodówki.
  • System NO FROST — Jeszcze do niedawna system NO FROST był charakterystyczną cechą drogich lodówek z wyższej półki. Lodówka no frost pozwala na przechowywanie produktów spożywczych i ich mrożenie bez obecności lodu. Ta bezszronowa technologia jest dostępna obecnie w prawie każdej lodówce w opisywanym zakresie cenowym. Najlepsza lodówka do 1500 zł będzie wyposażona w funkcję NO FROST. Nieco gorsze modele nadal funkcjonują w systemie Low Frost. Raczej ciężko kupić współczesną lodówkę bez tych opcji.
  • Pojemność i wysokość – Średnie  pojemności chłodziarki lodówek w tym przedziale cenowym, oscylują w granicach od około 100 do nawet 300 litrów. Pojemność zamrażalki wynosi zazwyczaj od 50 do nawet 100 litrów. Jeśli chodzi o wysokość lodówki, to cena raczej nie ma obecnie większego znaczenia. Dobra lodówka do 1500 złotych może mieć zarówno 120 cm, jak i nawet 2 metry wysokości.

Wygląd zewnętrzny – jak ma wyglądać dobra lodówka do 1500 zł?

Jeśli chodzi o design i kolor dobrej lodówki do 1500 złotych, to cena raczej nie gra tu większej roli. Producenci za tę kwotę oferują naprawdę nowocześnie wyglądające AGD. Od kilku lat niezmienną popularnością cieszy się kolor stali, tzw. inox. Jednak ostateczny wybór zależy wyłącznie od preferencji właściciela. Aktualne trendy nieco oddalają się od znanych i popularnych białych lodówek. W kuchniach dominuje teraz sprzęt AGD w kolorze czerni i stali. Niemniej jednak, fani designu, bez trudu kupią lodówkę w innym kolorze – czerwieni, mięty i innych niecodziennych barw. Warto jednak zastanowić się, czy typowa biała lub stalowa lodówka o lepszych parametrach nie będzie bardziej praktyczna od pięknego, ale ubogo wyposażonego designerskiego modelu. Oczywiście w tej cenie można również kupić lodówki do zabudowy. Wybierając ten rodzaj AGD, warto głównie skupić się na jej specyfikacji i pojemności, ponieważ drzwiczki zostaną obudowane meblami kuchennymi i staną się częścią ciągu szafek kuchennych. W przedziale lodówek do 1500 złotych nie można spotkać urządzeń dwuskrzydłowych. Raczej trudno o lodówkę z kostkarką do lodu, chociaż niektóre promocje przewidują wyprzedaże dobrych modeli z tą funkcją.

Jaka lodówka do 1500 złotych będzie zatem najlepszym wyborem? Przy podejmowaniu decyzji warto zestawić sobie kilka modeli o podobnej specyfikacji i porównać ich możliwości. Pojemność, energooszczędność, oświetlenie LED, system No Frost i wykonane wnętrza z dobrej jakości materiałów powinny definiować najlepsze lodówki do 1500 złotych.

Ranking lodówek do 1500 zł

Poniższe zestawienie najpopularniejszych lodówek do 1500 zł powinno pomóc w wyborze odpowiedniego modelu. Przedstawione produkty aktualizowane są na bieżąco.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *