Lodówka do 2000 złotych

Oferta lodówek jest bardzo bogata, podobnie jak wielu innych domowych sprzętów. Skompletowanie wszystkich to niemały wydatek. Warto poświęcić czas na wybór dobrej jakości urządzeń, bo dzięki odpowiedniej wiedzy można sporo zaoszczędzić. Tym razem pomożemy Ci wybrać najlepszą lodówkę do 2000 złotych.

Co zrobić, kiedy ogranicza Cię budżet, a zależy Ci na dobrej jakości sprzęcie? Wystarczy dokładnie przeanalizować ofertę. Nie zawsze najdroższy model jest najlepszy. Okazuje się, że tańszym urządzeniom często niczego nie brakuje. Czy podobnie jest z lodówkami? Przyjrzyjmy się dostępnym na rynku lodówkom do 2000 złotych.

Najlepsza lodówka do 2000 zł

Lodówka jest wyjątkowo przydatnym sprzętem, dlatego jej zakup warto dobrze przeanalizować. Przejrzeliśmy dostępną ofertę, by ułatwić Ci ten zakup i podpowiedzieć, na co warto zwrócić uwagę. Nasza wnikliwa analiza udowodniła, że w przedziale cenowym do 2000 złotych można kupić naprawdę solidny sprzęt. Wybór jest ogromny, a urządzenia mają bardzo dobre parametry.

Zanim wybierzesz się do sklepu, odpowiedz sobie na kilka pytań i zrób wstępną selekcję produktów, które Cię interesują. Zakres cenowy mamy ustalony. Kolejna ważna kwestia to dostosowanie sprzętu do własnych potrzeb – liczby domowników, obecności dzieci, częstotliwości przyrządzania posiłków i robienia zakupów. To kilka czynników, które będą miały wpływ na wybór między innymi odpowiedniej wielkości lodówki. Najważniejsze parametry, na które należy zwrócić uwagę to:

 • Pojemność lodówki – uzależniona od indywidualnych potrzeb. W cenie do 2000 złotych kupimy zarówno mniejsze, jak i większe urządzenia.
 • Wymiary lodówki – tutaj również ogranicza nas wyłącznie przestrzeń, którą dysponujemy.
 • Klasa energetyczna – obejmuje 7 stopni – od G (najwyższe zużycie prądu) do A+++(najniższe zużycie prądu). Lodówki do 2000 złotych mają klasę energetyczną minimum A+. W tym przedziale cenowym znajdziemy już urządzenia z najwyższą klasą energetyczną.
 • Poziom hałasu – biorąc pod uwagę, że lodówka pracuje nieprzerwanie, warto wybrać model, który nie generuje dużego hałasu. Powinniśmy skupic się na lodówkach o poziomie głośności do 38 dB. Bez problemu znajdziemy takie urządzenia w przedziale cenowym do 2000 złotych.
 • Klasa klimatyczna – określa, w jakich temperaturach sprzęt będzie właściwie działał, wpływa na efektywność urządzenia. Do wyboru mamy 4 klasy klimatyczne: T (tropikalna – najwyższy zakres temperatur), ST, N oraz SN. W naszym klimacie absolutnie wystarczający będzie model z klasą klimatyczną N lub SN. W przedziale do 2000 złotych znajdziemy jednak lodówki z wyższą klasą klimatyczną.
 • Zdolność zamrażania – informuje o liczbie kilogramów, które możemy w ciągu doby zamrozić. Ten aspekt należy dostosować do własnych potrzeb. Jeśli nie potrzebujesz mrozić na przykład kilkunastu kilogramów mięsa naraz, ten czynnik będzie miał dla Ciebie mniej istotne znaczenie. Niemniej, lodówki do 2000 zł mogą mieć naprawdę wysoką zdolność zamrażania – powyżej 10 kg na dobę.
 • Czynnik chłodzący – najbardziej obecnie polecany to czynnik chłodzący R600a – bez trudu wybierzemy lodówkę do 2000 złotych z tego rodzaju czynnikiem.
 • Utrzymanie temperatury – optymalnym wyborem jest lodówka, która w przypadku awarii utrzyma niską temperaturę przez 24 godziny. Lodówka do 2000 złotych spełni to kryterium. Weź pod uwagę, jak często w miejscu, w którym mieszkasz dochodzi do awarii prądu. Jeśli bardzo często, postaw na urządzenie z jak najdłuższym czasem utrzymania odpowiedniej temperatury.
 • Liczba agregatów i termostatów – najczęściej spotkamy lodówki z jednym agregatem i jednym termostatem. Te z większą liczbą agregatów i termostatów są droższe. Można jednak spotkać je w przedziale cenowym do 2000 złotych.

Warto zaznaczyć, że dobrej jakości lodówkę możemy kupić już za 1300-1500 złotych. Urządzenie za 2000 złotych może nas zaskoczyć swoją wytrzymałością, wyposażeniem oraz liczbą dodatkowych funkcji. W tej cenie mamy spory wybór zarówno urządzeń wolnostojących, jak i tych do zabudowy.

Lodówka do 2000 złotych – rodzaje

Wiemy już, jakich parametrów możemy spodziewać się po lodówce do 2000 złotych. Wybierzmy teraz rodzaj urządzenia. Tak naprawdę w tym przedziale cenowym wybór mamy naprawdę duży. Do dyspozycji mamy:

 • Chłodziarki
 • Zamrażarki
 • Chłodziarko – zamrażarki
 • Lodówki z zamrażalnikiem na górze
 • Lodówki z zamrażalnikiem na dole (combi)
 • Lodówki side by side (dwudrzwiowe)
 • Lodówki french door

O ile do 2000 złotych kupimy całkiem dobrej jakości lodówkę side by side, o tyle modele french door będą poza naszym zasięgiem. Wszystkie pozostałe wymienione rodzaje urządzeń mieszczą się w tym przedziale cenowym. Wybór odpowiedniego uzależniony jest wyłącznie od naszych indywidualnych preferencji oraz potrzeb.

Lodówka do 2000 złotych – dodatkowe funkcje

Lodówka do 2000 złotych może zaskoczyć nas swoim wyposażeniem i liczbą dodatkowych funkcji. Urządzenia w tym przedziale cenowym wyposażone są w wiele przydatnych systemów, które znacznie usprawniają ich pracę, między innymi no frost (sprzęt bezszronowy, nie wymaga rozmrażania), multiflow (gwarantuje optymalne warunki do przechowywania żywności), Cool Selecet Zone (szuflada z oddzielnym sterowaniem), Kompresor Digital Inverter (inteligentny kompresor reagujący na zmiany związane z dostarczanym powietrzem), alarm otwartych drzwi, wyświetlacz elektroniczny, elektroniczne sterowanie, powłoka antybakteryjna, dozownik wody z filtrem. Wśród ciekawych funkcji w lodówkach do 2000 złotych wymienić należy: tryb wakacje (zapewnia efektywniejszą pracę urządzenia), Power Freeze (przyspiesza zamrażanie produktów) czy funkcję szybkiego chłodzenia. Modele w tej cenie mają dodatkowe półki na butelki, podstawkę na jajka, pojemniki na warzywa i owoce oraz balkoniki. Można je odpowiednio regulować, w zależności od potrzeb.

Reasumując, dobrze dobrana lodówka do 2000 złotych może być naprawdę solidnym sprzętem, który posłuży nam przez długi czas. Jeśli zależy nam jednak na większej liczbie dodatkowych funkcji czy wyposażeniu typu kostkarka do lodu, musimy nieco zwiększyć budżet.

Ranking lodówek do 2000 zł

Poniższe zestawienie najpopularniejszych lodówek do 2000 zł powinno pomóc w wyborze odpowiedniego modelu. Przedstawione produkty aktualizowane są na bieżąco.

Lodówka do 2000 zł - Opinie i komentarze

 1. Dobra lodówka do 2000 zł to na pewno coś, co można znaleźć w wielu sklepach. Sprzęt teraz nie jest taki drogi, jednak najważniejsza jest nie cena, a parametry sprzętu. Moim zdaniem lodówka powinna być pojemna i energooszczędna. Taka, której nie trzeba odmrażać! No i wysoka, ale to akurat tylko moje osobiste odczucie.

 2. Lodówka do 2000 zł to moim zdaniem przedział całkiem odpowiedni do tego, aby móc kupić dobrą lodówkę renomowanej firmy. Można wybierać wśród tych z różnymi funkcjami, a co najważniejsze taką, która ma wysoką klasę oszczędności energii.

 3. Dla mnie lodówka do 2000 zł to już lepszy, fajniejszy model, który można mieć. Ja kupiłam razem z mężem lodówkę LG i jest OK. Mogłaby co prawda trochę ciszej chodzić, ale może odczuwam to dlatego, że po prostu ta lodówka stoi w kuchni otwartej na salon.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *