Lodówka z kostkarką do lodu

Jak wybrać lodówkę z kostkarką do lodu? Znasz to uczucie, kiedy w upalny dzień masz ochotę na szklankę lodowatej wody albo znajomi spontanicznie wpadli na drinka, a w Twojej zamrażarce zabrakło kostek lodu? Pewnie każdemu się to kiedyś zdarzyło. Doskonałym rozwiązaniem w takiej sytuacji może być lodówka z kostkarką do lodu. Czy warto zainwestować w tego typu sprzęt i na co zwrócić uwagę podczas zakupu takiego urządzenia? Spieszymy z pomocą.

Lodówki z kostkarką zdobywają coraz większe grono zwolenników. Kostki do lodu przydają się w różnych sytuacjach. Można dorzucić je do kawy, herbaty, koktajli, drinków czy innych napojów. Niektórzy wrzucają je również do mikrofalówki podczas podgrzewania posiłków, by poprawić ich smak i konsystencję. Nie oszukujmy się, wlewanie wody do specjalnych pojemniczków umieszczanych w zamrażarce, czekanie aż kostki zamarzną, a potem wyskrobywanie ich bywa uciążliwe. Poza tym trzeba pamiętać, by na bieżąco uzupełniać pojemniki. Czy w takiej sytuacji lodówka z kostkarką może okazać się zbawieniem? To zależy od kilku czynników.

Jak działa lodówka z kostkarką?

Automatyczna kostkarka wbudowana w lodówkę na bieżąco produkuje nowe kostki lodu. Odbywa się to w kilku etapach. Najpierw do specjalnej foremki pobierana jest odpowiednia ilość wody, która zostaje zamrożona przy pomocy mechanizmu sterowanego termostatem. Kiedy kostki są gotowe, foremka jest delikatnie podgrzewana, by je uwolnić. Dzięki specjalnej łopatce kostki wypychane są do pojemnika, w którym czekają na wyjęcie. Kiedy pojemnik jest całkowicie wypełniony, proces zamrażania zostaje wstrzymany do momentu, w którym go opróżnimy.

Lodówka z kostkarką do lodu – czy warto?

Lodówka z kostkarką do lodu może ułatwić życie, zwłaszcza, jeśli często z kostek do lodu korzystamy. Należy jednak pamiętać, że w niektórych modelach lodówek (szczególnie o małej pojemności) kostkarka zajmuje sporą przestrzeń i ogranicza miejsce przeznaczone na przechowywanie innych produktów. Jeśli decydujemy się na kostkarkę, warto wybrać większe urządzenie, na przykład lodówkę side by side. Dzięki temu będziemy mieli sporo miejsca na zapasy jedzenia. Przed zakupem trzeba jednak dokładnie sprawdzić pojemność wybranej lodówki, bowiem nie każde większe urządzenie oferuje odpowiednio dużą przestrzeń wewnątrz.

Zakup lodówki z kostkarką uzależniony jest od indywidualnych preferencji. Warto odpowiedzieć sobie na pytanie, jak często korzystamy z kostek lodu. Jest to na pewno wygodne rozwiązanie, ale nie dla wszystkich niezbędne.

Lodówka z kostkarką do lodu – podłączenie wody

W ofercie znajdziemy dwa rodzaje lodówek z kostkarką do lodu:

  • Lodówka z kostkarką do lodu podłączona do źródła wody – tego typu lodówka na stałe podłączona jest do źródła wody. Minusem takiego rozwiązania jest konieczność wykonania przez hydraulika dpowiedniego przyłącza, co zwiększy koszty, a także wybór miejsca, w którym swobodnie będzie można sprzęt podłączyć do źródła wody. Jeśli zdecydujemy się na lodówkę z kostkarką podłączoną do wody, musimy pamiętać o specjalnych filtrach, które należy wymieniać mniej więcej co pół roku. Cena jednego filtra to wydatek rzędu 100-150 złotych.
  • Lodówka z kostkarką do lodu bez podłączenia wody – wyposażona jest w specjalny pojemnik, który co jakiś czas należy napełnić wodą. Jej podłączenie nie wymaga pomocy hydraulika. Należy jednak pamiętać, by regularnie uzupełniać wodę.

Lodówka z kostkarką do lodu twistowa

Kostkarka twistowa to ciekawy gadżet, który podwyższa komfort użytkowania urządzenia. Dzięki niej kostki lodu same wypadają z automatycznej kostkarki. Warto jednak zwrócić uwagę, czy mechanizm jest solidny, działa sprawnie i nie zacina się.  Przed wyborem odpowiedniego sprzętu zawsze warto sprawdzić opinie o danym produkcie, na przykład w internecie.

Lodówka z kostkarką do lodu jednodrzwiowa

W ofercie znajdziemy lodówki z kostkarką do lodu jednodrzwiowe oraz dwudrzwiowe. Jednodrzwiowe zwykle mają mniejszą pojemność i sprawdzą się raczej w niewielkich rodzinach. Zajmą mniej miejsca, ale przestrzeń wewnątrz urządzenia będzie ograniczona, zwłaszcza jeśli kostkarka będzie znajdowała się w środku. Warto dobrze obejrzeć wybrany model lodówki przed zakupem. Tego rodzaju sprzętu raczej nie warto kupować przez internet, chyba że wcześniej widzieliśmy lodówkę w sklepie stacjonarnym i mieliśmy okazję przyjrzeć się wszystkim parametrom.

RankingLodówka z kostkarką - tradycyjnaProducentCena
1Samsung RB37J5925SSSamsungAktualna Cena
2Beko MCNA400E30DXBBekoAktualna Cena
3Samsung RR39M7320S9/EOSamsungAktualna Cena
4Electrolux ENN2800AJWElectroluxAktualna Cena
5Beko MCNA365E20DXBBekoAktualna Cena
Lodówka z kostkarką - tradycyjna

Lodówka z kostkarką - tradycyjna Samsung RB37J5925SS

➾Szczegóły TOP1: Samsung RB37J5925SS

Lodówka z kostkarką do lodu side by side

Lodówki dwudrzwiowe są coraz bardziej popularne. Zajmują jednak znacznie więcej miejsca i pobierają więcej energii. Niektóre modele mogą mieć nawet 120 centymetrów szerokości. Dedykowane są szczególnie kilkuosobowym rodzinom. Oferują one większą przestrzeń wewnątrz, jednak warto dobrze sprawdzić pod tym kątem wybrany model, bowiem zdarza się, że lodówki side by side z kostkarką lodu w środku mają zdecydowanie mniej miejsca na przechowywanie żywności niż byśmy tego oczekiwali.

RankingLodówka z kostkarką side by sideProducentCena
1Samsung RS50N3913BCSamsungAktualna Cena
2Samsung RFG23UEBPSamsungAktualna Cena
3LG GSI960PZAZLGAktualna Cena
4Bosch KAD90VB20BoschAktualna Cena
5Samsung RF56J9041SR Chef CollectionSamsungAktualna Cena
Lodówka z kostkarką side by side

Lodówka z kostkarką side by side Samsung RS50N3913BC

➾Szczegóły TOP1: Samsung RS50N3913BC

Lodówka z kostkarką do lodu na zewnątrz czy wewnątrz?

Kolejna kwestia, którą należy rozważyć, to wybór lodówki z kostkarką do lodu umieszczoną wewnątrz lub na zewnątrz urządzenia. W wybranych modelach podajnik kostek znajduje się na drzwiach lodówki. Dzięki temu przestrzeń wewnątrz nie jest ograniczona. Taki model trudno będzie jednak zabudować.

Lodówka z kostkarką do lodu do zabudowy czy wolnostojąca?

Na rynku spotkamy lodówki z kostkarką zarówno wolnostojące, jak i do zabudowy. Wszystko zależy od naszych preferencji. Jeśli zależy nam na tym, by idealnie wpasować lodówkę w styl kuchni, postawmy na model do zabudowy. Warto dodać, że wybór lodówek wolnostojących jest znacznie większy. Model wolnostojący również łatwiej wymienić, w razie potrzeby, bez konieczności przeprowadzania większych remontów.

Lodówka z kostkarką do lodu – dodatkowe wyposażenie

Lodówki z kostkarką do lodu, które znajdziemy obecnie na rynku, oferują szereg dodatkowych funkcji podnoszących komfort użytkowania urządzenia. Jedną z nich jest na przykład kruszarka do lodu. To przydatny gadżet, bowiem nie zawsze potrzebujemy dużych kostek, a kruszenie lodu to niełatwa czynność. Niektóre modele lodówek z kostkarką oferują również dystrybutor wody, który zapewnia stały dostęp do świeżej, schłodzonej wody. Cena takiego urządzenia będzie jednak znacznie wyższa.

Ile kosztuje dobra lodówka z kostkarką do lodu?

Cena lodówki z kostkarką do lodu uzależniona jest od producenta oraz stopnia zaawansowania danego modelu. Najtańszy sprzęt kupimy w granicach 2000 złotych. Za bogato wyposażony model musimy zapłacić nawet 5000-6000 złotych. Wszystko zależy od naszych oczekiwań oraz zasobności portfela.

Lodówka z kostkarką - Opinie i komentarze

  1. Budujemy dom, a raczej już go wykańczamy i mąż pyta, jaką chcę lodówkę. Ja odpowiadam, jak to jaką! Najlepsza lodówka z kostkarką ma stać w mojej kuchni. Kiedyś widziałam i korzystałam z takiej u cioci w domu. Pamiętam do dzisiaj, jak duże wrażenie na mnie zrobiła. W naszym domu zawsze jest duża liczba osób, dlatego to nic dziwnego, że taka lodówka na pewno nam się przyda.

  2. W moim domu zupełnie taka lodówka by się nie sprawdziła. Lodówka z kostkarką wydaje mi się nadawać do dużego domu, gdzie są dzieci lub ludzie młodzi, którzy lubią pić nie tylko w sezonie zimne napoje. U mnie raczej takich smakoszy nie ma, bardzo lubimy gorące napoje. Ale to jest świetny patent, który na pewno by się dobrze sprawdzał.

  3. Kiedyś lodówka z kostkarką robiła na mnie wielkie wrażenie. Ostatecznie widziałam ją u koleżanki tak nie dawno i niestety przekonałam się, że to nie dla mnie. Ja na co dzień bym tego raczej nie używała. Wydaje mi się, że to gadżet, który sprawdza się na zachodzie, a nie w naszych domach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *