Lodówka do 1000 złotych dobra

Droższy nie zawsze znaczy lepszy, chociaż w przypadku domowych sprzętów generalnie musimy trochę zapłacić, jeśli chcemy mieć dobrej jakości, bogato wyposażone urządzenie. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy ogranicza nas budżet? Zawsze znajdzie się jakieś rozwiązanie. Tym razem wybieramy lodówkę do 1000 złotych.

W ofercie co rusz pojawiają się nowoczesne sprzęty domowe, wyposażone w innowacyjne technologie. Ich skromniejsi poprzednicy ustępują im miejsca, dzięki czemu ceny urządzeń sukcesywnie spadają. Bez problemu możemy obecnie kupić dobry sprzęt nie rujnując przy tym domowego budżetu. Okazuje się, że za 1000 złotych możemy między innymi dostać całkiem dobrą lodówkę. Na co zwrócić uwagę podczas tego zakupu?

Jak kupić dobrą lodówkę do 1000 zł?

Przed wyborem odpowiedniej lodówki warto dobrze zastanowić się, czego szukamy. W przedziale cenowym do 1000 złotych znajdziemy chłodziarkę, zamrażarkę i chłodziarko-zamrażarkę (zarówno z zamrażarką na górze, jak i na dole). Poza naszym zasięgiem będą lodówki dwudrzwiowe (side by side) oraz french door. Za tego typu urządzenia musimy znacznie więcej zapłacić. Nie zmienia to faktu, że lodówka do 1000 złotych będzie całkiem solidnym sprzętem w naszej kuchni. Warto dodać, że za taką kwotę kupimy zarówno lodówkę wolnostojącą, jak i do zabudowy.

Bez wątpienia, lodówkę warto dostosować do własnych potrzeb. Jeśli szukamy sprzętu dla singla lub pary, wystarczy nam niewielki model. Kilkuosobowa rodzina potrzebuje większego urządzenia. Pojemność lodówki oraz jej wymiary należy zatem dobrać indywidualnie. Przed zakupem lodówki warto dokładnie zmierzyć przestrzeń, którą przeznaczyliśmy na to urządzenie i porównać z wymiarami wybranego sprzętu. W cenie do 1000 złotych znajdziemy sporo lodówek o niewielkich gabarytach, ale spotkamy również modele o standardowych rozmiarach i pojemności, która powinna zaspokoić potrzeby trzy- czy czteroosobowej rodziny (z chłodziarką około 200 litrów pojemności i zamrażarką około 70 litrów pojemności). Niewątpliwie, w przypadku rodzin wielodzietnych najlepiej sprawdziłaby się lodówka side by side, jednak nie zawsze na taki zakup możemy sobie pozwolić.

Kolejna rzecz, na którą powinniśmy zwrócić uwagę, to klasa energetyczna lodówki. Na rynku znajdziemy lodówki o klasie energetycznej od G (najwyższe zużycie prądu) do A+++ (najniższe zużycie prądu). Do 1000 złotych kupimy lodówkę o klasie energetycznej A+, a nawet A++. Za najwyższą klasę energetyczną musielibyśmy nieco więcej zapłacić.

Kupując lodówkę na pewno warto sprawdzić, jaki poziom hałasu emituje. To urządzenie, które jest cały czas włączone, więc zbyt głośne może nam przeszkadzać. Najlepiej wybrać model o poziomie głośności do 38 dB. Najlepsza lodówka do 1000 złotych będzie emitować hałas około 40 dB.

Na etykiecie lodówki znajdziemy również określenie jej klasy klimatycznej. Wpływa ona na efektywność sprzętu. Spotkamy się z czterema klasami klimatycznymi – T (tropikalna – oferuje najwyższy zakres temperatur), ST, N oraz SN (najniższy zakres temperatur). Dla naszego klimatu polecane są lodówki o klasie klimatycznej N lub SN. W przedziale cenowym do 1000 złotych bez trudu taki model znajdziemy.

Jeśli regularnie korzystamy z zamrażarki, zwróćmy uwagę na zdolność zamrażania wybranego sprzętu. Ten parametr informuje nas, ile kilogramów jedzenia możemy zamrozić w ciągu doby. Dobra lodówka do 1000 złotych zamrozi w tym czasie około 3-4 kilogramy żywności.

Przed zakupem lodówki sprawdźmy, w jaki czynnik chłodzący została wyposażona. Dobrej jakości lodówka do 1000 złotych posiada czynnik R600a, czyli obecnie najbardziej polecany przez specjalistów.

Ważne jest również to, jak długo wybrany model lodówki utrzyma właściwą temperaturę w razie awarii prądu. W ofercie znajdziemy lodówki do 1000 złotych, które utrzymają temperaturę nawet przez 22 godziny.

Lodówka do 1000 złotych będzie wyposażona w jeden agregat i jeden termostat. Jeśli chcemy, by nasz sprzęt posiadał większą liczbę agregatów i termostatów, musimy zwiększyć budżet i to znacznie.

Oferta lodówek jest tak bogata, że bez trudu znajdziemy dobry sprzęt do 1000 złotych. Tak naprawdę chłodziarkę kupimy już za 300-400 złotych. Za 1000 złotych dostaniemy całkiem solidną, markową chłodziarko-zamrażarkę.

Lodówka do 1000 zł – dodatkowe wyposażenie i funkcje

Od lodówki do 1000 złotych nie oczekujmy cudów. Ważne, aby spełniała najważniejsze kryteria, była energooszczędna i dopasowana do naszych potrzeb. Jeśli chodzi o dodatkowe udogodnienia, to w tym przedziale cenowym znajdziemy urządzenia oferujące na przykład oświetlenie ledowe, powłokę Antifingerprints, powłokę antybakteryjną czy zamrażarkę z systemem low frost. W tym przedziale cenowym raczej nie znajdziemy lodówki z systemem no frost (bezszronowa), ale spotkamy sporo lodówek z automatycznym odszranianiem chłodziarki. Lodówki do 1000 złotych wyposażone są standardowo w szklane półki wewnątrz, półki na drzwiach, szuflady na warzywa i owoce, ale również tacki na jajka czy półki druciane. Okazuje się, że wcale nie musimy wydać fortuny, aby zafundować sobie dobrej jakości lodówkę.

Ranking lodówek do 1000 zł

Poniższe zestawienie najpopularniejszych lodówek do 1000 zł powinno pomóc w wyborze odpowiedniego modelu. Przedstawione produkty aktualizowane są na bieżąco.

Lodówka do 1000 zł - Opinie i komentarze

  1. Lodówka do 1000 zł to dobry pomysł dla osób, które chcą urządzić mieszkanie niskobudżetowo. Da się bez problemu znaleźć sprzęt w tej cenie, który jest dobry i naprawdę będzie się sprawdzał. Ja sama wybrałam lodówkę Beko i jestem z niej bardzo zadowolona. Teraz gdybym kupowała to szukałabym jednak czegoś z większym zamrażalnikiem, ale tak to na nic nie narzekam.

  2. Powiem tak, w tym zakresie można kupić super sprzęt. Na promocji potrafiłam na fajny model. Lodówka do 1000 zł jest osiągalna i to bez żadnego problemu. Ja kupiłam Beko, ale zastanawiałam się też nad Amicą. Super lodówka, przestronna w środku, zamrażalnik pojemny, a z zewnątrz dobry prosty design.

  3. Zakup lodówki wymaga dokładnej analizy parametrów. Istnieją strony, które bardzo mocno ułatwiają zakupy, nawet osobom które zupełnie nie znają się na elektronice.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *