Pochłaniacz zapachów do lodówki

W Twojej lodówce unosi się nieprzyjemny aromat? Mimo dokładnego oczyszczenia wnętrza urządzenia, nie udaje się pozbyć problemu? Z pomocą przychodzi specjalny pochłaniacz zapachów do lodówki, który sprawdzi się w wielu sytuacjach. Podpowiadamy, jak wybrać najlepszy.

Dobry pochłaniacz zapachów do lodówki może zdziałać cuda. Jeśli na przykład w lodówce przechowujemy różnorodne sery, cebulę czy ryby albo we wnętrzu unosi się bliżej nieokreślony, nieprzyjemny aromat, ten gadżet doskonale sobie z tym poradzi. Sprawdzi się również wtedy, gdy w lodówce mamy dużo żywności i nie chcemy, by poszczególne aromaty wzajemnie się przenikały. Jak kupić dobry pochłaniacz zapachów do lodówki? Tym tematem zajmiemy się poniżej.

Na początek warto jednak podkreślić, że zapach unoszący się w lodówce w głównej mierze zależy od nas. Jeśli nie porządkujemy zawartości lodówki, trzymamy w niej otwarte słoiki, wędliny i sery czy nieświeże owoce, brzydki zapach szybko się rozprzestrzeni. Warto zatem umieścić napoczęte produkty w specjalnych, szczelnych pojemnikach, następnie dokładnie umyć lodówkę i dopiero wówczas zainwestować w dobry pochłaniacz zapachów. Efekt na pewno będzie odczuwalny.

Gdzie kupić najlepszy pochłaniacz zapachów do lodówki?

Niewątpliwie, lodówka jest jednym z najważniejszych domowych urządzeń. Kiedy pojawia się w niej nieprzyjemny aromat, nie mamy ochoty do niej zaglądać. Jeśli dokładne umycie lodówki, oczyszczenie z resztek i umieszczenie produktów w szczelnych pojemnikach nie przynosi efektów, warto uzbroić się w dobry pochłaniacz zapachów do lodówki. To niedrogi, ale niezwykle przydatny gadżet. Można kupić go już za kilka złotych. Najdroższy model będzie kosztował kilkadziesiąt złotych. Wiele osób zastanawia się, gdzie kupić pochłaniacz zapachów do lodówki. Tego rodzaju produkt dostaniemy w drogeriach, sklepach z AGD czy marketach. Spory wybór znajdziemy również w sklepach internetowych.

Pochłaniacz zapachów do lodówki to niezwykle prosty gadżet. Wystarczy po prostu umieścić go we wnętrzu urządzenia, a będzie działał sam. Wyeliminuje wszystkie nieprzyjemne aromaty, ochroni żywność przed przesiąkaniem niepożądanymi zapachami, a także przed utratą jakości. W ofercie znajdziemy całkiem spory wybór tego rodzaju produktów. Zdecydowana większość jest całkowicie bezpieczna dla środowiska, ludzi oraz zwierząt, a także dla żywności, obok której się znajdzie. Niektórym wydaje się, że pochłaniacz sam wydziela intensywny aromat. Większość z nich jest jednak bezzapachowa.

Pochłaniacz zapachów do lodówki najczęściej wypełniony jest węglem aktywnym, który w skuteczny i bezpieczny sposób eliminuje nieprzyjemne aromaty lub naturalnym, nietoksycznym żelem o podobnych właściwościach. W ofercie znajdziemy różnorodne pochłaniacze zapachów do lodówki, w rozmaitych kształtach. Warto pamiętać, że pochłaniacz zapachów należy wymieniać co kilka miesięcy.

Jak wybrać dobry pochłaniacz zapachów do lodówki?

Dostępne na rynku pochłaniacze zapachów do lodówki wykonane są najczęściej z tworzywa sztucznego i wypełnione węglem aktywnym lub naturalnym żelem.

W ofercie znajdziemy na przykład pochłaniacze w formie niewielkich kolorowych kul czy w kształcie małej lodówki. Wystarczy je po prostu umieścić w lodówce (na półce lub na drzwiach lodówki). Takie pochłaniacze dobrze się prezentują, nie zajmują wiele miejsca, są bezpieczne dla środowiska, a przede wszystkim skutecznie usuwają brzydkie zapachy. Pochłaniacz zapachów występuje również w formie niewielkiej zawieszki, którą wieszamy na półce. W większej lodówce sprawdzi się pochłaniacz zapachów o nieco większych rozmiarach, który, bez wątpienia, poradzi sobie z każdym przykrym aromatem.

Miłośnikom oryginalnych gadżetów producenci oferują nietypowe pochłaniacze zapachów do lodówki, na przykład w kształcie pingwina. Coś dla siebie znajdą również osoby ceniące elegancję. W ofercie znajdziemy bowiem pochłaniacze wykonane ze stali nierdzewnej charakteryzujące się prostotą, ale również nowoczesnym wzornictwem.

Spotkamy się również z pochłaniaczami zapachów wypełnionymi specjalnym, naturalnym żelem, który eliminuje brzydkie aromaty i odświeża wnętrze urządzenia. Wymienia się je mniej więcej po 3 miesiącach, kiedy żel całkowicie odparuje. Niektóre modele łączą w sobie węgiel aktywny oraz nietoskyczny żel złożony z naturalnych składników, na przykład alg morskich. Wybrane modele pochłaniaczy posiadają nawet dodatkowe funkcje, takie jak na przykład kontrola odpowiedniej temperatury w lodówce.

Podczas zakupu pochłaniacza zapachów do lodówki warto sprawdzić, w jakiej temperaturze będzie skutecznie działał. Niektórzy producenci podają minimalną wartość temperatury, w której pochłaniacz skutecznie eliminuje i neutralizuje nieprzyjemne zapachy.

Na uwagę zasługuje również oczyszczacz powietrza do lodówki. To uniwersalne urządzenie, które stale filtruje powietrze w lodówce, oczyszcza je, redukuje bakterie i usuwa nieprzyjemne zapachy. Oczyszczacz zasilany jest bateryjnie. To łatwe w montażu i użyciu urządzenie. Najczęściej posiada wskaźnik elektroniczny, który informuje, kiedy wymienić filtr (zwykle raz na pół roku) oraz jaki jest stan baterii. Za tego rodzaju gadżet zapłacimy około 60-80 złotych.

Pochłaniacz zapachów do lodówki - Opinie i komentarze

  1. Moim zdaniem pochłaniacz zapachów do lodówki jest bardzo ważnym elementem. Można niby korzystać z naturalnych środków, ale na dłuższą metę one nie będą aż tak dobrze pochłaniać zapachów. Oprócz trzymania jedzenia w osobnych pojemnikach, warto mieć też mały pochłaniacz.

  2. Kiedyś stosowałam pochłaniacz zapachów do lodówki tylko ekologiczny tylko taki z domowych, naturalnych środków. Najczęściej w ruch szła soda, bo bardzo dobrze pochłania zapachy. Wystarczy wysypać na spodek i postawić na półce lodówki. Ostatnio zdecydowałam się jednak na coś modniejszego, gotowego, kupionego bo gotuję więcej aromatycznych potraw, które mają mocne zapachy.

  3. Ja używam tylko naturalnych. Uważam, że dobry pochłaniacz zapachów do lodówki to będzie ten zrobiony samodzielnie. Najlepiej sprawdza się soda i rzeczywiście doskonale pochłania przykre zapachy. Wystarczy do małego pojemniczka nasypać.

  4. Ja korzystam z Natura Fresh i jestem zadowolona. Bardzo dobry pochłaniacz zapachów do lodówki. Można go kupić za niewiele ponad 10 złotych i świetnie się sprawdza. Pochłania wszystkie zapachy. Zarówno te mięsne, jak i ostrych przypraw.

  5. Dla mnie najlepszy pochłaniacz zapachów do lodówki to zdecydowanie ten stalowy od KUCHENPROFI KENT. Doskonale pochłania zapachy, dobrze wygląda i nie trzeba go wyrzucać po jakimś czasie. Więc zdecydowanie polecam go poszukać w sklepach. Ale trzeba przyznać, że cena jest dość duża.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *